Alanında bir ilk olacak olmasıyla heyecan duyduğumuz “Serebrospinal Hasarlı Çocuğa Multidisipliner Yaklaşım Kongresi” 27-29 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul‘da gerçekleştirilecektir. Kongre, Türk Tabipler Birliği’nce akredite edilecek ve puanlandırılacaktır. 

Serebrospinal hasarlı çocukların ayrı disiplinlerdeki tedavi süreçleri; farklı kliniklerin önceliklerinin de farklı olması, hasta ve yakınlarının bu klinikler arası süreçlerde yaşadıkları sorunlar, gecikmeler, zaman zaman yaşanan kopukluklar sebebiyle ideal seviyede olamamaktadır. Bu sebeple, hasta ve yakınlarında duygu durum bozuklukları ortaya çıkmakta, bilhassa bu konuda yeterli destek sağlanamamaktadır. Takiplere devam etmeyen hastalar ve umutsuz ailelere destek olabilme arzusu, bu kongrenin ortaya çıkışındaki ana fikir olmuştur.

Her bir alt disiplinden, alanında öncü, ulusal ve uluslararası saygın bilimsel kurul ile organize edilmiş; kelimenin tam anlamıyla multidisipliner bir kongreye katılmak, katkıda bulunmak, sürekli genişleyerek sürmesini arzuladığımız birlikteliğin bir parçası olmak isteyen tüm meslektaşlarımızı, kilit rol oynayan fizyoterapistler ve hemşireleri, kongrenin tertiplenme amacı olan hastalarımız ve kıymetli ailelerini kongremize bekliyoruz.

Kongre Başkanı
Prof. Dr. M. Murat DAYANÇ